بهترین نرم افزارهای مدیریت پروژه در سال 2020 میلادی

مدیریت تیم ها و پروژه ها به صورت غیرحضوری و حتی حضوری از چالش های اصلی مدیران می باشد. فرقی ندارد که به اعضای تیم خود اعتماد دارید یا نه. اگر تیم های کاری شما بیش از 5 نفر شود، مدیریت این تیم ها شما را درگیر چالش خواهد کرد. اگر قرار باشد افراد به صورت دورکاری فعالیت داشته باشند این کار بسیار طاقت فرسا خواهد بود.

اگر به فکر مدیریت ساختار یافته با استفاده از سرویس های موجود افتاده اید، باید قبل از انتخاب یک نرم افزار مدیریت پروژه آنلاین مناسب، به یک سری از سئوالات پاسخ دهید:

 • آیا به این نتیجه رسیده اید که برای شرکت کوچک یا متوسط خود سیستم مدیریت پروژه نیاز دارید؟

  • اگر به راه حل ها و نرم افزارهای کاربردی مدیرتی پروژه به چشم ابزار مدیریتی برای خلق ارزش سازمانی نگاه می کنید، شک نداشته باشید که استفاده از این ابزارهای می تواند باعث ارتقاء کسب و کار شما به صورت حرفه ای شود.
 • خرید یک ابزار مدیریتی و کنترل پروژه، برای شما سرمایه گذاری محسوب می شود؟

  • اگر یک تیم زیر 5 نفر دارید، به سراغ خرید نرم افزار نروید و سعی کنید که برای سرو سامان دادن کارهایتان از یک سرویس کلود برای این کار استفاده کنید. در حال حاضر سرویس های مدیریت پروژه آنلاین، کاربردی تر از گذشته هستند و استفاده از این سرویس ها برای شما یک سرمایه گذاری از نظر بالا بردن بهره وری نیروی انسانی به حساب خواهد آمد.
 • آیا سرویس های مدیریت پروژه آنلاین، می تواند برای کارهای بزرگ هم به درد بخور باشد؟

  • استفاده از سرویس های آنلاین مدیریت پروژه که طرح های رایگان هم دارند، در راستای مدیریت و اجرایی شدن پروژه ها در سطوح مختلف برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ امکانات مناسبی را در اختیار کاربران قرار می دهند.در گذشته برنامه های مدیریت پروژه رایگان، شبیه به صفحات اکسلی بودند که داده ها را نظم و ترتیب می بخشیدند. اما امروزه این سرویس های آنلاین قادر به ذخیره سازی هوشمند داده ها، ردگیری زمان و هزینه ها، کمک به مستندسازی پروژه ها و همچنین مدیریت تیم ها می باشند.
 • بهترین نرم افزارهای مدیریت پروژه آنلاین در سال 2020 کدام ها هستند؟

  • سال 2020 عجایب خاص خودش را داشت. در ابتدای سال تمامی افراد به این فکر بودند که ممکن است از نظر اقتصادی یا تحولات سیاسی یک سال پر نوسان را در پیش رو داشته باشند اما با همه گیری بیماری کرونا، شرایط تا حد بسیار زیادی تغییر کرد و به نوعی همه افراد به این نتیجه رسیدند که همیشه مشکلات بدتری هم پیش روی ما می توانند قرار گیرند. کرونا باعث شد که مواردی مانند “دورکاری” به گزینه اصلی شرکت های بزرگ و کوچک برای کارشان تبدیل شود. بدون شک دورکاری بدون ابزارهای مدیریتی آنلاین نمی تواند یک گزینه موفق باشد. بررسی سه ساله ابزارهای مدیریتی آنلاینی که به صورت بین المللی فعالیت می‌کنند نشان داد که همچنان ابزار ترلو از محبوب ترین گزینه های انتخابی کاربران است. ترلو، آسانا، جیرا، تیم کمپ و Microsoft MS Project از ابزارهای کاربردی این حوزه هستند که هر کدام بسته به نوع تحلیلی که داشته اند بخشی از نیازهای کاربران را پوشش می دهند.

البته مایکروسافت پروجکت قدیمی ترین ابزاری است که در حوزه مدیریت و کنترل پروژه مورد استفاده کاربران بوده است اما ویژگی های جدید و متدهای مدیریت پروژه بر مبنای اسکرام و همچنین آنلاین بودن نرم افزارهای مدیریتی مواردی بوده است که به عوامل موفقیت ابزاری نظیر ترلو تبدیل شده است.

در میان تمامی ابزارهای بین المللی موفقی که در سال 2020 مورد انتخاب کاربران بوده اند، سیستم مدیریت پروژه آنلاین ایرانی “مانامنت“، هم یکی از گزینه های بسیار موفق می باشد.

مانامنت به صورت مستقیم افزایش بهره وری نیروی انسانی را هدف قرار داده است. به دلیل آسانی پیشبرد فعالیت های تیمی در این سرویس آنلاین، این ابزار محبوبیت ویژه ای میان کاربران پیدا کرده است.

مانامنت با یک سیستم ساده و ایمن همراه قابلیت راه اندازی یک پلتفرم سازمان مجازی را برای شرکت ها و کسب و کارهای مختلف فراهم می کند.

این سرویس به زبان های انگلیسی، فارسی و عربی قابل استفاده می‌باشد. در روند اجرایی یک پروژه کوچک یا بزرگ با مانامنت، می توان لیستی از تسک ها یا وظایف را ایجاد کرد و این کارها را به یک موتور گردش کار یا فرایند متصل کرد.

به طور کلی مانامنت به عنوان یک سرویس مدیریت پروژه آنلاین کارآمد با توانایی ارتباط تیمی، گام مهمی برای انجام و مدیریت پروژه ها و همچنین مدیریت نیروی انسانی در شرکت ها و کسب و کارهای مختلف به حساب خواهد آمد.

ارائه گزارش های مرتبط با روند اجرایی پروژه که قابلیت چاپ دارند، از مزایای مهم مانامنت است.

از دیگر مزایای آن می توان به این مورد اشاره داشت که این ابزار با دید یک طرفه طراحی نشده است. بسیاری از ابزارهای مدیریت پروژه آنلاین با هدف کاربردی بودن برای مدیران یا مناسب بودن برای اعضای تیم طراحی شده اند اما در مانامنت امکانات و قابلیت ها به گونه ای لحاظ شده اند که این ابزار بتواند برای مدیر و اعضای تیم به یک نسبت کاربردی بوده و در راحتی تعریف کار و بالا بردن بهره وری و تمرکز افراد ارزش ایجاد کند.

با انتخاب یکی از نرم افزارهای مدیریت پروژه ای که معرفی کردیم، شما هم میتوانید در هر شرایط با تعریف کامل پروژه ها، روند اجرایی و پیشرفت در کار را مدیریت و بررسی کنید.

 

شما از کدام نرم افزارهای مدیریت پروژه استفاده میکنید؟!
اگر تصمیمی در این زمینه نگرفته اید، آگاه باشید که خیلی زود دیر می شود.

درباره‌ی گلسا ماهیان

حتما ببینید

امنیت در اینترنت

آشنایی با مبانی امنیت و عادت­‌های مفید برای حضور امن در اینترنت با ریشه دواندن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *